Model number: LED-55XM/N80D
Ultra High Definition- 2k and 4k resolution
Size : 55 SMART UHD 4K LED TV WITH inbuilt wifi
Back Light Adjust: Yes
Resolution: 1920*1080/60HZ
Peak White Brightness: 250 (min)
Contrast Ratio: 1200:1
Viewing angle (Horizontal and Vertical): 176/176 (CR>10)
Contrast ratio: 1200:1
Power supply: AC:100-240V 50/60HZ
Power Consumption: 75W
The Skyrun 55” HD LED TV 55xm/n80d is a top range model with all the special features of your current mainstream brands.
This TV is designed to impress. Premium ULED technology produces smooth, colorful images and HDR technology displays a more vibrant picture. The Smart TV comes equipped with a 120Hz panel and Motion Rate 240. With plenty of mind-boggling tech like UHD Upscaling to convert lower resolution content, this TV is really going to spoil you.
Model number: LED-55XM/N80D
Back Light Adjust: Yes
Resolution: 1920*1080/60HZ
Power Consumption: 75W
| Weight | 30 kg |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Estimated delivery time: 1 - 14 days
Same day delivery: Order before 11AM and get it today
Next day delivery: Order after 11AM and get it tomorrow
Note : Subject to availability in your area
For more information on the return shipping options and refund policy
There are no inquiries yet.
₦425,000.00₦501,000.00 (-15%)