Model: SV22000E2
Brand: Elepaq
AC Frequency: 50 Hz
Starting Capacity: 12KW/12KVA
Running Capacity: 11KW/11KVA
Alternator Type: Brushless, self exciting, synchronous, 2-pole, 100% Copper Enameled Wire
Voltage Regulation: 220V
Phase: Single Phase
Engine Model: SFE460, Max 18HP, 4-stroke single cylinder, OHV, air cooled
DC Output (H/ KW): 12V/8.3A
Starting System: Electric / Recoil (Manual)
Petrol
Petrol Tank Capacity: 25L
Battery: Yes
Tyres: Yes
Noise Level @ 7 Meters: 82 dB
Dimensions (LxWxH): 820*520*560
Weight: 49KG
| Weight | 49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 820 × 520 × 560 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Estimated delivery time: 1 - 14 days
Same day delivery: Order before 11AM and get it today
Next day delivery: Order after 11AM and get it tomorrow
Note : Subject to availability in your area
For more information on the return shipping options and refund policy
There are no inquiries yet.
₦775,000.00₦885,000.00 (-12%)