BST-SPSS-500W 500W Solar Generator
- Brand: ENTELECHY SOLAR GENERATOR
Official Store
₦680,000.00₦750,000.00 (-9%)
In stock
SOLAR GENERATOR + SOLAR PANEL
BST-SPSS-500W
Rated Power
500W
Peak Power
1.5KW
Dimensions
450*200*430(mm)
Net Weight
20.85KG
500W solar generator AC charger input: 145~275VAC(220VAC)
AC Output Voltage AC 230V±10V (×2) DC Output 12V5A(×4);USB 5V1A(×4)
LiFePO4 Battery 12.8V 78AH(998.4WH) Mono solar panel: 275W Warranty: